Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)

info

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Please wait while JT SlideShow is loading images...
5SDMAICSix Sigma
Please wait while JT SlideShow is loading images...
HACCPKurz OpatrovaniaKurz Uctovnictva
Please wait while JT SlideShow is loading images...
FrencizaISO certifikaciaUradne preklady

Odkiaľ ste sa o nás dozvedeli?

Plagát / Leták - 50%
Na internetovej stránke - 15%
Na Bildboarde - 12.5%
Obľúbená TV, alebo Rádio - 2.5%
Iná forma propagácie - 20%
Tlmočenie

Tlmočenie & prekladyprekladatelstvo


Spoločnosť Inštitút Vzdelávania Mateja Korvína s.r.o. ponúka prekladateľské a tlmočnícke služby v oblasti súdnych prekladov, simultánneho a konzekutívneho tlmočenia do všetkých svetových jazykov a ich kombinácii. Pri práci spoločnosť využíva komplexnú tlmočnícku techniku.


Inštitút Vzdelávania Mateja Korvína vlastní certifikáty priemyselnej bezpečnosti, ktoré mu umožňujú poskytovať preklady a tlmočenie pre štátne organizácie v Európskej únii NATO na stupni utajenia "Dôverné"

Ponúkané prekladateľské a tlmočnícke služby v týchto jazykoch:

slovenčina

čeština

angličtina

nemčina

francúzština

ruština

poľština

španielčina

ukrajinčina

maďarčina

čínština

a 37 ďalších kombinácii 

  • simultánne tlmočenie

Simultánne tlmočenie je druh tlmočenia, pri ktorom sa tlmočenie realizuje súčasne s prejavom rečníka. V praxi to vyzerá tak, že tlmočník reprodukuje prejav rečníka do cieľového jazyka už počas počúvania prejavu. Simultánne tlmočenie môže prebiehať buď s technickým zariadením, alebo bez neho.  • konzekutívne tlmočenie

Konzekutívne tlmočenie sa uskutočňuje tak, že rečník prednáša prejav po častiach (sekvenciách) a potom nechá tlmočníkovi priestor, aby ich transferoval do cieľového jazyka. Dĺžka sekvencií sa pohybuje od 3 do 5 minút. Tlmočník si najprv vypočuje prejav rečníka, počas počúvania si urobí poznámky (tlmočnícky zápis) a následne text pretlmočí.  • úradné tlmočenie

Úradné tlmočenie môže vykonávať iba tlmočník so súdnou pečiatkou. V prípade, že potrebujete tlmočníka na úkony, ako je napríklad svadba alebo súdne pojednávanie, vieme pre vás zabezpečiť úradné tlmočenie tlmočníkom, ktorý je na to oprávnený.Tlmočnícka technika:

V prípade, že nemáte vlastné priestory s tlmočníckym zariadením, prípadne organizujete tlmočenie v priestoroch, ktoré nie sú vybavené tlmočníckym zariadením, obráťte sa na nás. K simultánnemu tlmočeniu vám vieme zabezpečiť profesionálnu tlmočnícku techniku na kľúč (tlmočnícke kabínky, staničky, mikrofóny, ozvučenie priestoru atď.).

 
Share to Facebook Share to Google